Mide küçültme


Mide küçültme ameliyatı

Mide küçültme (tüp mide) ameliyatı hakkında tüm sorularınıza İstanbul Bariatrics' ten Prof. Yerdel ve Prof. Türkçapar detaylı bir şekilde cevap vermektedir.


Tüp mide ameliyatı sonrası


Tüp mide ameliytı

Tüp mide, yani sleeve gastrektımi, kısıtlayıcı bir ameliyattır. Midenin büyük bir kısmı cerrahi olarak, uzunlamasına çıkarılır.


Tiroid Ameliyatından Sonra Ne Olur?

Ameliyattan sonra yaranın 2-3 gün kapalı kalması yeterlidir. Üçüncü günden sonra tekrar pansuman gerekmez. Yara kendiliğinden eriyen gizli dikişlerle ...


Hangi Tiroid Hastalıklarında Ameliyat Yapılır?

4 May 2009 ... Tiroid bezi hastalıklarındaki tedavi yöntemlerinden biri de ameliyat. ... Ameliyat, hangi tiroid hastalarına uygulanıyor? ... teknolojik gelişmeler hipertiroidi ameliyatlarının daha da güvenli olarak yapılabilir hale gelmesini sağladı.


İltihaplı Romatizmanın Vücuda Zararları Nelerdir?

İltihaplı romatizmanın vücuda zararları. Özellikle bizim korktuğumuz kalbe vuran, böbreklere vuran, damarlara, sinirlere vuran romatizmalar vardır. Bunlar ciddi iç ...


Bel Fıtığı Ameliyatı olan Hastalar Ne Kadar Süre Sonra İyileşebilir?

Hastalar ameliyat sonrası (yara iyileşmesi zaman alacağından) uzun süre yatak istirahatı yapmak ... BEL FITIĞI AMELİYATINDAN SONRA AĞRI OLMASI ... Solda fıtığı olan hasta sağdan ameliyat edilirse doğal olarak ağrısı geçmeyecektir.


Bel Fıtığı Cerrahisinde Başarı Yüzdesi Nedir?

Endoskopik cerrahinin başarı oranları nedir, ameliyat sonrası bel fıtığı nükseder mi? Endoskopik bel fıtığı ameliyatlarının başarı yüzdesi mikrocerrahi ile aynıdır.


Bel Fıtığı Cerrahisi Nasıldır?

En yaygın omurga hastalıklarından biri olan bel fıtığı ve bel fıtığı ameliyatları hakkında bilmek istediğiniz her ... Bel fıtığında mikro cerrahi ameliyatı nasıl yapılır ?


Bel Fıtığının Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Oysa ki günümüzde, modern teşhis ve tedavi yöntemleri sayesinde iyileşme oranı başarılı bir noktaya gelmiştir. Bel fıtığı nedir? Bel fıtığı, insan omurgasını ...


Bel Fıtığı Teşhisi Nasıl Konur?

Bel Fıtığı Kimlerde Daha Sık Gözükür? Bel Fıtığı Nasıl Oluşur? Bel Fıtığının Belirtileri Nelerdir? Bel Fıtığı Teşhisi Nasıl Konur? Bel Fıtığının Tedavisi Nasıl Yapılır?


Bel Fıtığı Nedir?

Hangi omurga kemikleri arasında oluşmuşsa bel fıtığı o bölgenin adıyla anılır. Mesela; 4.ve 5. omurgalar arasında bulunan kıkırdak yerinden kaymışsa L4-5 ...


Domuz Gribi Virüsünden Korunma Yolları

20 May 2015 ... Vatandaş, domuz gribinden korunma yollarını merak ediyor. İşte domuz gribi ... Bu salgına yol açan grip virüs H1N1 virüsünün atasıydı.


Domuz Gribi Virüsü Nasıl Bulaşıyor?

23 Mar 2015 ... Nasıl korunmalı? ... Domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsü, 2009'daki küresel salgının ardından tekrar gündemde. ... olduğu ve ilk ortaya çıktığında domuzdan insana bulaştığı için hastalık 'Domuz gribi' adını almış durumda.


Serebral Palsinin Nedenleri Nelerdir?

Çeşitli türlerde serebral palsi bulunmakta olup serebral palsili bazı çocuklarda tonus artışı saptanmayabilir. Serebral Palsi 'nin sebepleri nelerdir ? Serebral palsi ...


Bronkoskopinin Tehlikesi Yok Mudur?

Fiberoptik bronkoskopi(Bronş içinde ucunda kamera olan bir borula girip inceleme gerekirse biyopsi yapmak) ince iğne .... Bronkoskopinin tehlikesi yok mu?


20 Yaş Dişi Çekiminin Nedenleri Nelerdir?

BASINÇ AĞRISI: Sürme sırasında 20 yaş dişleri komşu dişlere de baskı yapıp o bölgede basınç ... Peki, yirmilik dişlerin çekimi için en uygun zaman nedir?


20 Yaş Dişlerinin Çekimi gerekli mi?

Yirmi yaş dişleri diş dizisinin en arkasında yer alan, üçüncü büyük azı ... ve üzerlerinde herhangi bir derin çürük yok ise çekilmelerine gerek yoktur. ... Diş çekimi sonrasında yapılması gereken işlemler nelerdir? ... Ağız içinde; dilde, yanakta, dil


Böbrek Kanserinin Belirtileri nelerdir?

Böbrek kanserli hastalarda yapılan çalışmalarda bazı faktörlerin risk ... Bu yakınmalar böbrek kanserinin belirtisi olabileceği gibi enfeksiyon gibi başka ...


1 2 3 4 - 7208